Incepe stagiul de practica in psihologie la noi!

poster_practica_0.jpg

Începe stagiul de practică în psihologie la noi!

Gamma Institute organizează în anul universitar 2019-2020 stagiul de practică în psihologie clinică și psihoterapie și vine în întâmpinarea studenților interesați de dezvoltarea profesională și personală.  Alături de o echipă profesionistă, care pune calitatea serviciilor oferite pe primul loc, ai oportunitatea să te dezvolți și să fructifici tot ce ai învățat la nivel teoretic.

Programul de Practică îți va facilita accesul la instrumente de lucru folosite în practica privată, studii de caz, toate sub îndrumarea unei echipe formate din specialiști în domeniul psihologiei clinice și psihoterapiei sistemice.

Ce vei experimenta în cadrul stagiului:

  • vei intra în contact cu tehnici din practica de specialitate și le vei exersa în dinamica de grup;
  • vei fi informat  de actualizările Colegiului Psihologilor astfel încât să îți facilitezi lansarea în profesia de psiholog;
  • îți vei dezvolta logica clinică, te vei integra în comunitatea psihologilor într-un mod în care dezvoltarea profesionala nu mai este dificila, ci este o calatorie alaturi de alti oameni cu aceleasi interese ca si tine;
  • te vei familiariza cu cazuistici diferite și abordarea cea mai potrivită;
  • sesiunile de întrebări și răspunsuri iți vor aduce clarificări referitoare la profesia de psiholog și ce abordare ți se potrivește cel mai bine;
  • vei experimenta un proces de auto-cunoaștere profundă, prin descoperirea propriile resurse pentru integrarea identității de psiholog.

Înscrierile se pot face la numărul de telefon 0741093131 sau la adresa de email contact@scoalasistemica.ro
În funcție de necesitățile studenților înscriși în stagiul de practică se vor organiza programe de 28 și/sau 56 de ore.

Te așteptăm cu drag,
Echipa GAMMA